SWGoH: Lista e Prioritetit të Karakterit të Luftërave të Territorit për Lojtarët e Lojërave të Fundit

SWGoH - Luftërat e Territorit

Shkruar më 21 janar 2021

Territory Wars është mënyra e lojës në Star Wars Galaxy of Heroes ku esnafet përballen me esnafë të tjerë për të provuar mbizotërimin e tyre në vendet e shenjta. Por mënyra se si trajtohet Lufta e Territorit është e ndryshme bazuar në esnafin në të cilin ndodheni dhe mënyrën se si e kuptoni dhe luani lojën. Ndërsa unë kualifikohem si lojtarë të një loje në fund të fundit dhe kam gjatë 4+ viteve të mia të menaxhimit të përmbajtjes këtu në Gaming-fans.com, esnafet në të cilët kam qenë anëtar kanë evoluar dhe kanë ndryshuar qëndrimet e tyre ndaj kësaj mënyre loje herë pas here. Kohët e fundit, unë u bashkova me një shoqëri Top 10 në lojë, e cila është pjesë e një aleance që mburret me disa nga esnafët më të mirë në SWGoH. Kjo lëvizje ishte diçka që unë duhej të bëja për lojën time dhe për të edukuar më mirë komunitetin mbi atë që bëjnë lojtarët dhe esnafët më të mirë për të qenë të suksesshëm në SWGoH (përveçse shpenzojnë shumë $ $ $), të gjitha ndërsa mbajnë me kujdes aleancën tonë të vlefshme sekretet. Thënë këtë, unë kam besim se përvoja ime në ambiente gjysmë serioze, serioze dhe super serioze në lidhje me Luftrat e Territorit do të ndihmojë në informacionin e mëposhtëm. Mos harroni, kjo u drejtohet lojtarëve të lojërave në fund të lojës, kështu që nëse jeni ju ose ku doni të jeni një ditë, mund ta përdorni si udhëzues për t'u siguruar që këto karaktere të jenë të përshtatura dhe të ndrequra. Dhe nëse jeni një lojtar i lojërave të fundvitit me ndonjë nga këta personazhe me përparësi të lartë të ulur në Gear 11 ose Gear 12, shpresojmë se kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni rëndësinë e tyre në Luftërat e Territorit në SWGoH.


Karaktere me Prioritet të Lartë për Luftërat e Territorit

Këto karaktere janë personazhet me përparësi të lartë që çdo lojtar serioz i Luftërave të Territorit në SWGoH duhet të jetë përgatitur me Relics, mundësisht Relic i lartë, mbi to. Unë kam katër në lojë Karakteret e Legjendës Galaktike të SWGoH të listuara së pari, pasi ato duhet të jenë personazhe të dukshëm me përparësi të lartë, të ndjekura nga heronjtë e mbetur me përparësi të lartë për Luftërat e Territorit.

 • Jedi Master Luke Skywalker (Legjenda Galaktike)
 • Rey (Legjenda Galaktike)
 • Perandori i Përjetshëm Sith (Legjenda Galaktike)
 • Udhëheqësi Suprem Kylo Ren (Legjenda Galaktike)
 • Ahsoka Tano
 • Admiral Piett
 • Amilyn Holdo #
 • Trooper ARC
 • B1 Battle Droid
 • B2 Super Battle Droid
 • Barriss Offee
 • Bastila Shan
 • Bastila Shan (Fallen)
 • BB-8
 • Boba Fett
 • Bossk
 • C-3PO
 • CT-21-0408 "Jehona"
 • CT-5555 "Fives" #
 • CT-7567 "Rex" #
 • Chewbacca #
 • Komandanti Luke Skywalker
 • Darth Malak
 • Darth Revan
 • Darth Sion
 • Darth Traya
 • Darth Vader #
 • Enfys Nest
 • Rendi i Parë Stormtrooper #
 • Gjenerali i dhembshëm #
 • Gjeneral Hux #
 • Gjeneral Kenobi #
 • Gjeneral Skywalker
 • Gjenerali Veers
 • Geonosian Brood Alpha
 • Admirali i Madh Thrawn
 • Grand Master Yoda
 • Greef Karga
 • Han Solo #
 • Hermit Yoda
 • HK-47
 • IG-100 MagnaGuard
 • Jango i shëndoshë
 • Jedi Knight Anakin #
 • Jedi Knight Luke Skywalker
 • Jedi Knight Revan
 • Jolee Bindo
 • Kylo Ren (Pa maskuar) #
 • L3-37 #
 • Nightsister Zombie
 • Nute Gunray
 • Daka e Vjetër
 • Padme Amidala
 • R2-D2
 • Heroi i Rezistencës
 • Hero Poe i Rezistencës
 • Rey (Trajnimi i Jedi)
 • Shaak Ti
 • Shoretrooper #
 • Trupa Sith Empire
 • Sith Marauder #
 • Sider Trooper
 • Mandaloriani
 • Threepio & Chewie
 • Wat Tambor

Karaktere me përparësi të mesme për luftërat e territorit

Këto karaktere janë më poshtë në listën e përparësive, por mund të kenë disa përdorime të situatës në Luftërat e Territorit në SWGoH, qoftë për sportelet e situatës ose pastrimin. Në shumë raste, këta personazhe janë nën-shfrytëzuar në lojë dhe për shkak se shumë pak i kanë me Relik të larta, efektiviteti dhe rëndësia e tyre në SWGoH shpesh neglizhohet.

 • Asajj Ventress
 • Baze Malbus
 • Biggs Darklighter #
 • Bistan #
 • Kapiten Han Solo
 • Shefi i Nebit
 • Chirrut Imwe
 • Kolonel Starck
 • Numërimi Dooku
 • Dathcha
 • Darth Nihilus
 • Trooper i vdekjes #
 • Dengar
 • Droideka
 • embo
 • Perandori Palpatine
 • Ezra Bridger #
 • Finlandez #
 • Ekzekutuesi i Rendit të Parë
 • Zyrtar i rendit të parë
 • Ushtar Geonosian #
 • Spiuni Geonosian #
 • Grand Moff Tarkin #
 • Greedo
 • Hoth Rebel Soldier
 • IG-11 *
 • IG-88 #
 • Jawa
 • Jawa Engineer
 • Jawa Scavenger
 • K-2SO #
 • Kanan Jarrus #
 • Ki-Adi-Mundi #
 • Kuiil *
 • Magmatrooper
 • Misioni Vao
 • Moff Gideon *
 • Mon Mothma
 • Nena Talzin
 • Shpirti Nightsister
 • Obi-Wan Kenobi (Ben i Vjetër)
 • Pao
 • Plo Koon #
 • Poggle The Lesser
 • Qira
 • Trooper i zonës
 • Scarif Rebel Pathfinder #
 • Sith Assassin #
 • Snowtrooper
 • Stormtrooper
 • Stormtrooper Han
 • Dielli Fac #
 • T3-M4 #
 • Armatori *
 • Mandaloriani (Armët Beskar)
 • Vandor Chewbacca
 • Antilë pykë #
 • Zaalbar

Karaktere me Prioritet të Ulët për Luftërat e Territorit

Kjo listë është shumë e lehtë për t'u përcaktuar - këto janë personazhet që nuk ju duhen në Luftërat e Territorit në krye të lojës nëse nuk doni thjesht të argëtoheni me ta.

 • Aayla Secura
 • Admiral Ackbar
 • Ahsoka Tano (Fulcrum)
 • Bodhi Rook
 • Cad Bane #
 • Ordo Canderous *
 • Kapiten Phasma #
 • Carth Onasi #
 • Cassian Andor #
 • CC-2224 "Cody"
 • Shefi Chirpa
 • Bakër #
 • Rreshter i klonit #
 • Luftërat e Klonës Chewbacca
 • Policia e Krimit Coruscant
 • Darth Maul #
 • Darth Sidious
 • Drejtori Krennic
 • Eeth Koth
 • Ewok Plaku
 • Ewok Scout
 • Rendi i Parë Forcat Speciale TIE Pilot #
 • Piloti i lidhjes së porosisë së parë #
 • Rojës Gamorrean
 • Garazeb "Zeb" Orrelios #
 • Gar Saksone * #
 • Hera Syndulla #
 • Hoth Rebel Scout
 • Hoth Rebel Soldier
 • IG-86
 • Ima-Gun Di *
 • Imperial Probe Droid
 • Imperial Super Komando * #
 • Jedi Konsullore #
 • Jedi Knight Guardian
 • Juhani
 • Jyn Erso #
 • Kit Fisto
 • Kylo Ren #
 • Lando Calrissian
 • Lobot
 • Logray
 • Luka Skywalker (Farmboy)
 • Luminara Unduli
 • Mace Windu #
 • Zbatues i Mob
 • Nightsister Acolyte
 • Nightsister iniciojë
 • Paploo
 • Po Dameron #
 • Princesha Leia
 • Qui-Gon Jinn *
 • Zyrtari Rebel Leia Organa
 • Piloti i Rezistencës #
 • Trooper i Rezistencës
 • Rey (Scavenger)
 • Rose Tico
 • Garda Mbretërore #
 • Savage Opress
 • Sabine trumcak # *
 • Talia
 • Teebo
 • TIE Fighter Pilot #
 • Tusken Raider
 • Tusken Shaman
 • Ugnaught
 • URoRRuR'R'R
 • Veteran Smuggler Chewbacca
 • Veteran Smuggler Han Solo
 • Vizat Marr
 • Wampa
 • sportel
 • Young Han Solo
 • I ri Lando Calrissian #
 • Zam Wesell

 

* - tregon karakter të ri, ose një karakter të prekur rishtas nga një karakter i ri, ndërsa i vlefshëm, shumë esnafë ende nuk kanë filluar t'i kërkojnë ose t'i përdorin me lehtësi këto karaktere

# - tregon një Pilot / Anëtar të Ekuipazhit anija e të cilit mund të ketë ndonjë vlerë të shtuar në Luftërat e Territorit

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Lista e Prioritetit të Karakterit të Luftërave të Territorit për Lojtarët e Lojërave të Fundit"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*