SWGoH: Republika Geonosis Fyese - Faza 4 Republika Galaktike (Nexu) Luftimi i Misionit të Luftuar

SWGoH - Misioni Nexu

Betejat e Territorit Geonosian u lançuan në Qershor 2019 duke filluar me betejat e Dark Side, me emrin zyrtarisht Geonosis: Separatist Might dhe më pas u pasuan nga Geonosis: Republika Sulmuese në Dritën Side në dhjetor.

Gjeonoza: Republika Fyese Beteja e Territorit përmban katër Faza të cilat zgjasin nga 36 orë secila. Secila prej katër fazave të ngjarjes ka një Mision të Veçantë që shpërblen Shenjat e Ngjarjeve të Sportit Mk II në Fazat 1, 2 dhe 4 dhe copat Ki-Adi-Mundi në Fazën 3.

Më poshtë është një përshkim i përvojave të mia në Fazën 4 që do të azhurnohet me kalimin e kohës. Faza 4 ka gjashtë misione luftarake dhe dy misione speciale, duke përfshirë një mision special që kërkon një Ki-Adi-Mundi me 7 yje. Më poshtë, hedhim një vështrim në përvojën time në Misionin Luftarak të Republikës Galaktike të Fazës 4 në Jug, ku përballemi me Nexu.

 

Faza 4 (Jug) Galaktik Republika Galaktike Kërkesat e Misionit luftarak:

  • Karakteret minimale të yjeve 7, 23,000 + Power
  • Republika Galaktike
  • Njësitë e kërkuara: Padme Amidala, Jedi Knight Anakin, Gjenerali Kenobi

 

Rrëfimi im i Heronjve të Republikës Galaktike:

  • Padme Amidala - Fuqia 28,912 - 7-yje - Gear 13, Relic 7 - Gjashtë moda prej 6 pikash prej ari (CD dhe grupe shëndetësore) - të gjitha aftësitë maksimale, 291 shpejtësi, shëndet 67k, 55k mbrojtje, 68.66% CC, 222% CD, 6,381 fizike dëmtimi
  • C-3PO - Fuqia 30,514 - 7-yje - Gear 13, Relic 7 - Gjashtë moda prej ari me 6 pika (grupe Speed ​​& Potency) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 298, shëndeti 83k, fuqia 115.13%
  • Jedi Knight Anakin - 29,347 fuqi - 7-yje - Gear 13, Relic 7 - Gjashtë moda prej ari me 6 pika (CD dhe grupe shëndetësore) - të gjitha aftësitë maksimale, 256 shpejtësi, 74.3% CC, 222% CD, 8,446 dëmtime fizike
  • Ahsoka Tano - Fuqia 29,347 - 7-yje - Gear 13, Relic 7 - Gjashtë moda prej ari me 6 pika (CD dhe grupe shëndetësore) - të gjitha aftësitë maksimale, 229 shpejtësi, 8,364 dëmtime fizike, 92.06% CC, 235.5% CD
  • Gjenerali Kenobi - 32,199 fuqi - 7-yje - Gear 13, Relic 7 - Gjashtë moda prej ari me 6 pika (grupe CD & Shëndetësore) - të gjitha aftësitë maksimale, shpejtësia 262, shëndeti 81k, mbrojtja 85k, forca të blinduara 67.2%, dëmtimi fizik 6,214

 

Shënimet e Luftimit të Misionit Luftarak të Fazës 4 (Jug) të Republikës Galaktike (Nexu):

02.15.21 - Në përpjekjen time të dytë në këtë betejë kam vendosur të filloj të kronikoj përpjekjet e mia. Tani ekzistojnë shumë burime për këtë betejë, përfshirë këtu kjo video nga Mikayas dhe infografinë më poshtë se si të modifikoni karakteret tuaja të Republikës Galaktike. Vini re se grafiku është shumë i madh, kështu që unë e zvogëlova atë për të ruajtur në shkarkimin e skedarit me këtë faqe, kështu që klikoni mbi të ose Kliko këtu për versionin më të madh për të parë detajet.

Vala e parë e armiqve përfshin një B2, dy B1, një Geo Soldier dhe Spy dhe një MagnaGuard. Pasi kalova talljen e MagnaGuard me bazën e Ahsoka, unë nxjerr B2, një B1 dhe Geo Spy, pastaj B1 dhe Geo Soldier tjetër përpara se të largohem nga MagnaGuard për të fundit, duke përdorur bazat në fund për të provuar dhe rifreskuar ftohjet.

Vala e dytë është vala e parave ndërsa përballem me Nexu me të pesë gjallë (tani për tani) dhe filloj me uljen e C-3PO çrregulloj. Pas marrjes së një goditje për ta çuar Ahsoka në shëndetin e verdhë, unë jam në gjendje të sulmoj disa sulme, por Ahsoka nuk po bën mirë dhe unë madje nuk kam hequr 20% të shëndetit të Nexu. Unë humbas Ahsoka dhe më pas JKA dhe kjo betejë nuk do të përfundojë në favorin tim. GK dhe Padme luftuan pak pas kësaj dhe përpjekja ime ka mbaruar. Ouch Pikat e Territorit 867k përsëri është gjithçka që mund të regjistroj këtë muaj.

 

SWGoH - Misioni Nexu

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Republika Geonosis Fyese - Faza 4 Republika Galaktike (Nexu) Luftimi i Misionit Luftuar"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*