MSF: Dark Dimension IV Walkthrough & Blog Drejtpërdrejt - Misioni # 9

Dimensioni i Errët 4 - Misioni 9

Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Dënimin Tuaj është përmbajtja përfundimtare e lojës në Marvel Strike Force në 2021, dhe unë filloj të luftoj Misionin # 9 pasi kam përfunduar misionin e 8-të në një javë sulmesh. Ndërsa skuadra ime nuk është një përbërje ideale e ekipit për këtë mënyrë loje, këta personazhe kozmikë jo-Legjendë në Gear 15 janë mjaft të fortë pasi unë vazhdoj të provoj dhe konfiguroj personazhet e Qytetit tjetër ndërsa vazhdoj të jetoj në blog përpjekjet e mia të përditshme ndërsa kërkoj të mposht të Dimensioni i errët dhe dhe zhbllokoni Doctor Doom.

 

Misioni im # 9, Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Karakterin tuaj të Kualifikuar:

  • Thanos - 140,701 fuqi, 7 yje, 4 të kuqe - Gear 15 - Aftësitë 7-7-7-5 - Niveli 5 Fortifikues
  • Minn-erva - Fuqia 144,916, 7 yje, 6 të kuqe - Gear 15 - Aftësitë 7-7-7-5 - Niveli 5 shërues
  • Hela - 123,602 fuqi, 7 yje, 4 të kuqe - ingranazhi 15 - aftësitë 7-7-7-5 - sulmuesi i nivelit 4
  • Kestrel - 137,292 fuqi, 6 yje, 5 të kuqe - ingranazhi 15 - aftësitë 7-7-7-5 - sulmuesi i nivelit 5

 

Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Dënimin Tuaj - Misioni 9

Shkaba, 5.39m - 70.398m shëndeti i përgjithshëm

06.19.21 - Unë filloj betejën me ekipin tim 546k dhe shkoj pas Scientist Supreme, Doctor Strange dhe Scarlet Witch. Eliminimi i shëruesve dhe ringjallësve në këtë mënyrë loje është çelësi i suksesit për mendimin tim. Pasi i kam hequr, unë përqendrohem te dy armiqtë e Gravitonit dhe i përfundoj dhe punoj përmes njerëzve të këqij. Në 38 armiq të larguar arrin një grup i ri dhe ndërsa unë jam në gjendje t'i dobësoj pak, ata janë zhbirrja ime. Rezulton se kam bërë 16.3 milion dëm, kështu që të paktën të ndihem mirë për betejën e parë.

06.20.21 - Dita e dytë dhe e 37 armiqve për të shkuar, kështu që unë filloj me super ushtarin Vulture dhe e përfundoj atë shpejt. Tjetra unë vras ​​një Mysterio, dhe pasi që Kestrel është akuzuar ai nuk mund të ringjallë parashikimet e tij. Pas vrasjes së Bullseye, unë përfundoj Myterio tjetër dhe minionin e tij të projektuar pasi që Kestrel nuk akuzohet më. Unë i vura sulmet e mia ndaj Mister Fantastic dhe pastaj Taskmaster për të përfunduar këtë luftë armiqsh dhe për të vazhduar ndërsa një grup i ri arrin me 30 armiq për të shkuar. 8 armiq shfaqen me dy Hulks super të ngarkuar dhe unë synoj Hulk në të djathtë menjëherë. Sulmet ndaj tij vendosin dëme të mëdha në Mysterio, dhe pa akuzuar kjo shkakton probleme pasi shfaqen parashikimet e tij dhe unë jam mbërthyer pas një talljeje nga HAG. Kestrel bën një dëm por mbingarkohet dhe unë kam mbaruar me 29 armiq dhe 43.9 milion shëndetësor të mbetur.

06.21.21 - Dita 3 dhe 29 armiqtë presin sulmet e mia ndërsa unë kërkoj të heq një nga këta Hulks dhe të shmang atë aftësi përfundimtare të çmendur. Unë filloj sulmet e mia në anën e djathtë Hulk së bashku me Mister Fantastic dhe pavarësisht shakave HAG unë jam në gjendje të vras ​​një Hulk. Unë gjej një mori debuffs dhe Hela i përhap ato që më lejon të dobësoj armiqtë dhe të vras ​​të dy armiqtë Mister Fantastic, Falcon dhe Vulture para se të shtoj HAG në listë dhe të lë vetëm një Hulk në ekran. Pasi ta vras ​​atë, mbeten 22 armiq dhe shfaqen 8 armiq. Unë zbarkoj disa debuffs dhe filloj i fortë atëherë Hela i përhap ato në masa dhe ekrani është pothuajse i kuq ndërsa unë vras ​​një Hydra Sniper. Beteja vazhdon në mënyrë të favorshme për mua ndërsa kam 20 armiq të majtë dhe humbas Thanosin, por Minn-erva e ringjall atë dhe në 19 armiq të majtë vijnë më shumë përforcime me Taskmaster, Baron Zemo dhe më shumë. Këto përforcime vërtet i mbështesin kundërshtarët ndërsa ata më vrasin me 17 armiq të tjerë.

06.22.21 - Unë do të filloj me 17 armiq dhe 23.0 milion shëndetësorë ndërsa fuqia ime e katërt duke numëruar 546k shkon përsëri në betejë. Filloj me një Hydra Sniper në shëndet të kuq dhe një Hydra Rifle Trooper në të verdhë, kështu që shkoj pas të dyve dhe i përfundoj shpejt për të më lejuar që të shënjestroj Zemo. Sapo e marr Zemon të shëndoshë e verdhë përqesh Crossbones dhe Heimdall vazhdon të marrë goditje bonusesh nga Kestrel ndërsa ai është në skuqje, kështu që unë shpejt zhvendos përqendrimin dhe e vras, pastaj vras ​​Zemo. Tani vetëm Crossbones dhe Taskmaster kanë mbetur, kështu që unë vras ​​atë më të dobëtin, Crossbones, pastaj përqendroj të gjitha përpjekjet te Taskmaster. Taskmaster është i vështirë por nuk mund të merret me shanset dërrmuese dhe në 11 armiq të lënë një grup prej 8 personash me Cull Obsidian, Human Torch dhe Taskmaster si tre super ushtarë. Unë shkoj menjëherë pas Human Torch dhe e zhbllokoj atë, pastaj e përhap me Hela përpara se të tallet me Crossbones. Një AoE nga Thanos vret HT dhe mbeten 10 armiq, pasi unë humbas Minn-erva dhe Thanos për shkak të një shpërthimi në Crossbones. Hela dhe Kestrel vrasin një Bullseye dhe lënë tjetrin me shëndet të kuq para se armiqtë të më përfundojnë, duke u vendosur nesër bukur. Mbeten 9 armiq dhe shëndeti 13.6 milion.

06.23.21 - 9 armiq dhe 13.6 milion shëndet të shkojnë ndërsa unë filloj me të njëjtat katër dhe të njëjtat statistika. Unë nxjerr Bullseye menjëherë dhe përfitoj nga Defence Down nga Kestrel që Hela përhap dhe vret Crossbones shpejt. Tani mbeten 7, dhe unë shkoj menjëherë në Cull Obsidian, duke e kundërshtuar atë dhe duke mbijetuar disa sulmeve. Minn-erva shëron grupin dhe unë vras ​​Cull, por pastaj humbas Hela dhe e ringjall atë. E zhvendos fokusin te Pishtari njerëzor, por ai po i kap mirë goditjet, dhe unë humbas përsëri Minn-erva dhe Hela. Kjo është shumë për tu trajtuar, por duhet të thotë beteja ime e radhës është e fundit në këtë mision pasi Kestrel vret HT dhe unë përfundoj me 5 armiq dhe 5.1 milion shëndet.

06.24.21 - Të vendosur për t'i dhënë fund kësaj beteje sot, 5 armiq dhe 5.1 milion shëndetësorë mbeten për Misionin # 9 pasi treshja ime tani është 547k. Pesë armiqtë e mbetur janë Heimdall me rreth 85% shëndetësor, Taskmaster & Hulk me rreth 70%, Falcon me rreth 60% shëndet dhe Green Goblin rreth 10% shëndet. Dy goditje dhe GG ka vdekur dhe unë përfitoj nga goditja përfundimtare që dha Kestrel që gjithashtu shtoi Defense Down tek Taskmaster dhe Hulk, duke përfunduar Hulk disa goditje më vonë. Unë përqendrohem te TM dhe ndërsa ai merr disa goditje, e përfundoj me ekipin tim të gjallë, pastaj kaloj te Falcon i cili nuk është në të kuqe. Thanos dhe Hela marrin goditje dhe nuk kanë shëndet të mirë, por unë e heq Falcon dhe e lë Heimdall për në fund, duke e përfunduar lehtësisht për fitore. Shpërblimi është 300k ari, 200 dyshekë T4 dhe 5k Elite 5 Kredi.

 

Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Betejat e Blogut të Drejtë Doom tuaj:

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Dark Dimension IV Walkthrough & Blog Drejtpërdrejt - Misioni # 9"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*