MSF: Dark Dimension IV Walkthrough & Blog Drejtpërdrejt - Misioni # 10

Dimensioni i Errët 4 - Misioni 10

Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Dënimin Tuaj është përmbajtja përfundimtare e lojës në Marvel Strike Force në 2021, dhe unë filloj të luftoj Misionin # 10 pasi më në fund të marr pjesën e ingranazhit përfundimtar të nevojshëm në karakterin tim të katërt të Qytetit. Ndërsa skuadra ime nuk është një përbërje ideale e ekipit për këtë mënyrë loje, këta personazhe kozmikë jo-Legjendë në Gear 15 janë mjaft të fortë dhe unë tashmë jam përgatitur me pesë karaktere për bordet Legjendar pasi të përparoj. Vazhdoni të ndiqni së bashku ndërsa unë vazhdoj të jetoj në blog përpjekjet e mia të përditshme dhe të shikoj për të mposhtur Dimensioni i errët për të zhbllokuar Doctor Doom.

 

Misioni im # 10, Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Karakterin tuaj të Kualifikuar:

  • ndëshkues - 145,582 fuqi, 7 yje, 6 të kuqe - ingranazhi 15 - aftësitë 7-7-7-5 - sulmuesi i nivelit 5
  • Njeriu merimangë (Symbiote) - 141,522 fuqi, 6 yje, 6 të kuqe - ingranazhi 15 - aftësitë 7-7-7-5 - sulmuesi i nivelit 5
  • Kërdi - 140,503 fuqi, 7 yje, 5 të kuqe - Gear 15 - Aftësitë 7-7-7-5 - Niveli 4 Skirmisher
  • Anti-helm - Fuqia 121,735, 5 yje, 5 të kuqe - Gear 15 - Aftësitë 7-7-7-5 - Niveli 5 shërues

 

Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Dënimin Tuaj - Misioni 10

Nobu, 1.29 milion - 10.54 milion shëndetësor total

06.27.21 - Unë filloj betejën me ekipin tim që vjen në 546k përballë 15 armiqve, dhe unë shkoj pas Mordo menjëherë. Ndërsa unë jam në gjendje ta vras ​​atë mjaft shpejt, AoE Heal Block i tij bën ndëshkuesin dhe e bën betejën time të hershme. Unë humbas kërdi dhe marr një HAND Archer rreth të njëjtën kohë, por unë jam në gjendje të vazhdoj të grumbulloj debuffs në 3 të tjerët në ekran që çon në mua vrasjen Stryfe dhe Nobu dhe në fund Proxima Midnight gjithashtu. Në 9 armiq të larguar, grupi i ri arrin dhe ndërsa unë ringjall Carnage për t'u bashkuar me luftën, nuk jam në gjendje të bëj asnjë përparim fare, duke lënë 9 armiq dhe 6.4 milion shëndet.

 

06.28.21 - Dita e dytë dhe unë e rifillova këtë betejë disa herë duke kërkuar një rezultat më të favorshëm. Unë jam në gjendje të nxjerr tërmetin së pari, pastaj të punoj drejt armiqve të tjerë pavarësisht se kam humbur herët Punisher. Në 5 armiq të majtë, unë marr listën e plotë të atyre që kanë mbetur dhe nxjerr Proxima Midnight dhe Karnak së pari, duke lënë Spider-Man (Miles), Crystal dhe Black Widow, duke i vrarë ata një nga një në atë rend. Shpërblimi është 300k ari dhe 10k Fragmente Orb Ari.

 

 

Dimensioni i Errët IV: Përqafoni Betejat e Blogut të Drejtë Doom tuaj:

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Dark Dimension IV Walkthrough & Blog Drejtpërdrejt - Misioni # 10"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*