Editoriali SWGoH: Ndryshimet nga CG po shkatërrojnë Pushtimin

SWGOH - Pushtimi

Pushtimi është mënyra më e re e lojës në Star Wars Galaxy of Heroes, dhe si një lojtar i fundit, kam gjetur se është disi argëtues para shtatorit 2021. Kur jeta ime e vërtetë është e çmendur, dhe ka qenë shumë e 2021, unë gjej se lojrat vuajnë dhe kjo është kur duhet bërë zgjedhje. Përvojat e mia me Conquest më kanë parë të arrij në arkën e dytë më të lartë çdo herë, pasi nuk mund të justifikoja kohën shtesë për të nxjerrë biletat e fundit dhe për të marrë shpërblimin maksimal. Si pasojë, unë humba mundësi si rezultat. Sidoqoftë, ndërsa e shkruaj këtë pasi loja ime është në luftimin automatik të Conquest, dua të ndaj përvojën time me Conquest dhe SWGoH të vonë. Dua të vërej se po e shkruaj këtë me pak ndikim nga komuniteti, pasi kam parë një video javën e kaluar nga AhnaldT101 javën e kaluar dhe pasi kam parë një postim "pep-talk" nga një drejtues i repartit që i referohet gjendjes negative të lojës falë Pushtimi ndryshon. Përveç kësaj, unë nuk kam qenë shumë i lidhur me atmosferën e komunitetit javën e kaluar fare.

Siç e përmenda më lart, e fillova këtë artikull me lojën time në makinë. Pse do ta bëja një gjë të tillë? Sepse në Nivelin 2 të Pushtimit të këtij muaji ju duhet të shënoni të paktën 20 goditje kritike me radhë kundër ekipit të Nënës Talzin Nightsister për të fituar 4 bileta. Nëse do të mund të gjurmoja kritikët e mi, kjo do të ishte e mrekullueshme, por përdorshmëria e Conquest (dhe Sfidave Galaktike) është në rastin më të mirë të dobët. Shtë e qartë se një ekspert i përdorshmërisë nuk banon brenda mureve të Capital Games, dhe nëse dikush me atë lloj ekspertize flet ndonjëherë me CG, ata po injorohen. Ndërsa mund të argumentoja se kjo kishte qenë e qartë për vite, sot e mora betejën në dy Nightsisters, e vendosa lojën në auto sulm vetëm me aftësitë themelore dhe e lejova atë të sulmonte Nightsister Zombie për 8 minuta rresht. Kjo mungesë themelore e përcjelljes së një loje numrash dhe statistikash më bën të ndihem si një idiot që duhet të luaj në këtë mënyrë, duke shpresuar që në një moment të arrij ato 20 kritikë të drejtpërdrejtë dhe duke e ditur se nuk kam pothuajse asnjë mënyrë të di nëse kam ndërsa në betejë. Pothuajse 10 minuta më vonë kam 4 nga 375 biletat që më duhen nga Max Rewards, dhe pyes veten pse shqetësohem ...

Unë sjell gjëra të tilla për një arsye. Kur djemtë që duan Star Wars dhe e kanë luajtur këtë lojë çdo ditë për gati 6 vjet po pyesin "pse të shqetësohesh" kjo nuk është gjë tjetër veçse një gjë e keqe. Më herët sot, një shok i imi në Arena e quajti atë, të cilit një Top 10 i zakonshëm u përgjigj: "(Unë) do të jem po aq shpejt ... CG me të vërtetë f%$#e ngriti këtë gjë." Një tjetër tha "Unë nuk kam kohë për të bërë Conquest. Hardshtë e vështirë mendërisht. ” Dhe pastaj shtova fjalën "e lodhshme" në bisedë. Të gjithë këta lojtarë shpenzojnë, dhe të gjithë kanë qenë lojtarë kryesorë në pjesën time të Dhjetorit 2015 për aq kohë sa më kujtohet. Kjo është vetëm një madhësi shumë, shumë e vogël e mostrës.

Pra, cili është problemi i saktë dhe çfarë mund të bëhet? Epo problemi është mënyra se si Capital Games vazhdon të funksionojë SWGoH, ajo që duket nga jashtë, një buxhet dhe staf minimal, dhe pa marrë parasysh vetë lojtarët. Askush nuk po kërkon një fletëpalosje këtu, dhe bërja e modalitetit të lojës Conquest pak më e vështirë është mirë, por ndryshimet si kjo tregojnë se sa jashtë studimit është në të vërtetë. Ndërsa CG është këtu duke bërë mjaft ndryshime për të prishur një nga gjërat më të mira që kishin në SWGoH, Boundless Entertainment po fiton para nga loja e tyre Marvel Strike Force në një mënyrë shumë më të mirë - të kesh personazhe të rinj, të rifreskosh përmbajtjen e vjetër, të shtosh ngjarje të reja dhe të shtosh më shumë mënyra për të fuqizuar personazhet. Në fakt, nëse doni të arrini në vlerësimet e numrit, unë kam qenë në gjendje të numëroj 20 karaktere që janë të rinj në SWGoH që nga Rruga Përpara Nëntor 2019 ku u shpallën Udhëzuesi i Udhëtimit dhe Paketa Hyperdrive, vetëm një muaj më parë Episodi IX: Ngritja e SkywalkerMe 20 personazhe të rinj të SWGoH (të gjithë kanë nevojë për veshje, dyshekë aftësish dhe Relics-elemente kryesore të fitimit të parave) në gati 2 vjet janë rreth 5-6 muaj përmbajtje të re për Marvel Strike Force. Dhe mos mendoni për asnjë minutë që Capital Games nuk është në dijeni të asaj që po ndodh në MSF pasi ishte një grindje e madhe me kontaktet tona në studio kur programi SWGoH GameChangers ishte ende një gjë. GameChangers u inkurajuan shumë, u kërcënuan në kufi, për të mos mbuluar MSF së bashku me SWGoH duke pasur parasysh natyrën konkurruese të lojërave, duke marrë para të mundshme nga xhepat e mi dhe krijuesve të tjerë të përmbajtjes, ndërkohë që CG po punonte gjithashtu për të faza programin GameChanger jashtë…

Më lart përmenda se nuk e kam shqyrtuar vërtet përgjigjen e komunitetit ndaj Conquest, kështu që tani do të shkoj në forume dhe Reddit për herë të parë në muaj. Zakonisht qëndroj larg për të shmangur mjedisin toksik të negativitetit që të dy janë, por ndihem i sigurt se 5 minuta kërkime do të japin shumë karburant për këtë zjarr.

Titujt e temave në Forume zyrtare të SWGoH - Diskutim i Përgjithshëm:

 • Pushtimi është i Mashtruar me Buffs & Statistika të Fshehura
 • Disqet e të dhënave të reja janë të mërzitshme
 • Sektori 5 shënon vdekjen nuk funksionon
 • Mbyllja e Pushtimit Pjesa 2
 • Dy ndeshje pushtimi nuk llogariten si bëma
 • Pra, tani vrasjet nuk llogariten gjithmonë si vrasje?
 • Sektori i Pushtimit 4 Gabim: Mos regjistrimi i feat Crush Them!
 • SLKR trullos pa llogaritur

… Dhe kjo është vetëm në faqen e parë. Në total kishte një temë pozitive dhe një raport prej 10: 1 të së keqes ose problemit me të mirën në forume.

Ndërkohë, në Reddit, ku "Ju kurrë nuk do të gjeni një zgjua më të mjerë të poshtër dhe poshtër. Ne duhet të jemi të kujdesshëm. ”Titujt e temave në SWGoH Reddit përfshijnë:

 • I dashur CG, duhet ta shikoni këtë film. Është vërtet mirë. (Një meme rreth CG që forcon kontrollin e tyre për të fituar para nga lojtarët e guximshëm të SWGoH
 • CG, ju e keni bërë lojën tuaj shumë më pak argëtuese
 • Një arsye tjetër për të urryer Conquest tani (që nuk e kam parë të përmendur akoma.) Wandering Scavenger nuk ofron më pajisje G12 me një çmim të zbritur duke përdorur kristale. Në Pushtimet e mëparshme unë do të ngarkoja me pajisje ... jo më
 • Çfarë ka të bëjë me Pushtimin që i bën njerëzit të lënë… ndoshta
 • Sinqerisht mund të them se kjo ishte shumë më pak argëtuese sesa çdo përsëritje tjetër që kemi bërë deri më tani. Disa bëma ishin më të mira disa ishin shumë më keq. Suchshtë një grindje e tillë.
 • Tani që kam luajtur Conquest për disa ditë ... (klikimi dhe leximi i këtij postimi vërtet e përmbledh atë ...)
 • Sektori 5 shenja e vdekjes nuk gjurmon?
 • Dëshmi që loja mund të jetë duke vdekur?
 • 5 persona me 3+ vjet në lojë u larguan javën e kaluar nga reparti im.
 • SEKTORI I MASHKRIMIT 1 SHOF NOR NORMAL NDIHM

Edhe kjo është vetëm faqja e parë e temave, por unë do të them që Reddit është pak më pozitiv dhe ka më shumë lojtarë që kërkojnë këshilla. Sido që të jetë, kjo është shumë negativitet në një temë që duhet të adresohet - nëse CG pëlqen të vazhdojë të bëjë miliona dollarë çdo muaj.

Si përfundim, çështja është se si zhvillohet loja dhe mungesa e kujdesit për lojtarët. Capital Games ka treguar mosinteresim për atë që ne mendonim/ndienim si bashkësi për vite me radhë, dhe ndryshimet e fundit në Conquest e vërtetojnë më tej këtë. Jeta ka të bëjë me veprimet dhe veprimet e studios vazhdojnë të komunikojnë se ata duan të bëjnë sa më pak të jetë e mundur për të tërhequr gjithnjë e më shumë para nga njerëzit që kanë mbajtur dritat ndezur në ndërtesën (at) e tyre. Nëse produkti do të përmirësohej vazhdimisht do të ishte një gjë, por nuk është qartë ajo që më bën të pyes përsëri, "pse të shqetësohem?"

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH Editorial: Ndryshimet nga CG po shkatërrojnë Pushtimin"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*