MSF: Iso-8 më i mirë për Mjegullnajën

Mjegullnajë - MSF
Mirësevini në udhëzuesin Iso-8 për Nebula, më i fundit në serinë tonë në lidhje me lojën e njohur Marvel Strike Force. Në këtë seri ne shikojmë në përmirësime më të mira Iso-8 për karakteret e MSFMe Ndërsa disa mund t'i referohen Iso-8 si thjesht "mod" si në lojërat e tjera mobile, ne do të shikojmë t'i qëndrojmë besnikë konventës së emërtimit të universit Marvel dhe zhvilluesve në Argëtimin Scopely/Boundless. Ne në Gaming-fans.com me siguri nuk pretendojmë se i kemi të gjitha përgjigjet në këtë lojë, por ne bëjmë kërkimet tona dhe shikojmë të përdorim çdo hero dhe zuzar për të cilin shkruajmë gjerësisht. Këto janë rekomandimet e Iso-8 bazuar në kompletin e personazhit dhe lojën aktuale për t'ju ndihmuar në përpjekjen tuaj për të dominuar në Marvel Strike Force. Vini re se këto klasa Iso-8 mund të ndryshojnë nga përbërja e një skuadre në tjetrën, prandaj mos ngurroni ta përdorni si udhëzues duke ditur se këto mund të ndryshojnë në situata të ndryshme brenda lojës së MSF. Karakteri i sotëm për tu rishikuar është Mjegullnajë. Në ditët e para të Marvel Strike Force, Nebula ishte në thelb e pavlerë. Ajo ishte një nga personazhet e mi të parë me 5 yje të kuq dhe vlera e saj edhe në ekipet Cosmic dhe Tech ishte aq e ulët saqë kjo ndihej si një goditje në atë ku e dini. Por zhvilluesit e Marvel Strike Force bëjnë një punë të mirë duke i bërë mbeturinat e djeshme në thesarin e sotëm, dhe kur Adam Warlock dhe fraksioni Infinity Watch iu shtuan MSF -së kjo mori vlerën e Nebula dhe një pajisje të rishikuar, në lartësi të reja pasi ajo u bë pjesë e META në vitin 2021 së bashku me motrën e saj GamoraMe Në MSF Nebula është një Zuzar, Kozmik, Teknik, Përleshës i cili është anëtar i fraksionit Infinity Watch. Le të hedhim një vështrim në statistikat që duam të përqëndrohemi në përmirësimin përmes modifikimeve të Iso-8 në Marvel Strike Force. Fokusi kryesor: Nebula është personazhi më i ngadalshëm në fraksionin Infinity Watch kur është fjala për shpejtësinë e saj bazë prej 107, por zakonisht merr kthesën e parë falë Speed ​​Up që merr prej saj Shfrytëzoni dobësinë aftësia pasive. Ajo është një personazh i rrumbullakosur i mirë që zbaton debuffs dhe mund të ringjallet, kështu që duke shtuar më shumë Fokus për të ndihmuar në zbritjen e debuffs dhe Health për ta bërë atë edhe më të qëndrueshëm është ajo ku dëshironi të filloni.  

Klasa ideale Iso-8 për mjegullnajë në Marvel Strike Force:

Ndërsa ju do të mendonit se personazhi më i ngadalshëm në një fraksion do të ishte një përshtatje e keqe për klasën Skirmisher Iso-8, përkrahësi i Nebula's Speed ​​Up në pasivin e saj është kritik për mënyrën se si fillon beteja. Ajo do të përfundojë duke marrë kthesën e parë, e ndjekur nga Gamora, dhe kjo i përshtatet mirë klasës Skirmisher pasi ajo mund të shtrojë tryezën për aleatët e saj. Gamora pastaj mund të ndjekë si një Sulmues dhe të fitojë sulmin bonus dhe beteja juaj ka filluar e fortë. Ndërsa klasa Raider gjithashtu mund të jetë një opsion, klasa Skirmisher thjesht luan aq mirë në betejë sa është e vështirë të argumentosh për ndonjë gjë tjetër për Nebula.

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "MSF: Iso-8 më i mirë për mjegullnajën"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*