SWGoH: Këshilla të shpejta për Suksesin e Pushtimit 8 në Shtator 2021

SWGOH - Pushtimi 8

Ndërsa është pothuajse një imazh pasqyre i Pushtimit 7, ngjarja e re e sezonit 8 të Pushtimit është para nesh. Edhe një herë, doja të merrja një moment për të ndihmuar lexuesit të kuptojnë disa nga Veçoritë dhe/ose thjesht t'i përcaktojnë ato më mirë. Ndërsa kjo është e arsyeshme për disa kur lexojnë kërkesat Feat, ne kemi një bazë lojtarësh që është plot me njerëz të zënë dhe, siç kam thënë më parë, ndonjëherë ne dështojmë të lexojmë dhe rishikojmë me të vërtetë detajet. Më poshtë janë disa këshilla të shpejta për t'ju ndihmuar në sezonin e Pushtimit të Shtatorit 2021 (i njohur si Pushtimi #8) në Star Wars Galaxy of Heroes. Unë premtoj të vazhdoj ta azhurnoj këtë ndërsa përparoj edhe në këtë ngjarje Pushtimi gjithashtu.

Shënim për Google. Apshtë falja ime që kjo përmbajtje është pothuajse identike me artikullin Conquest 7 pasi ju, dhe lexuesit tanë, mund të vini re shumë kopje dhe ngjitje nga artikulli i Pushtimit 7 Këshilla të Shpejta. Kjo ndodh sepse zhvilluesi i kësaj loje miliardë dollarëshe ndryshoi shumë pak nga Pushtimi i fundit në këtë. Sinqerisht, është fyese kufitare veçanërisht duke pasur parasysh se sa shumë jep ky komunitet në Star Wars Galaxy of Heroes, por ky është gjithashtu realiteti i trishtuar se si EA Capital Games drejton SWGoH dhe nuk ka arsye të presim më mirë duke pasur parasysh që vazhdojmë të kthehemi dhe të shpenzojmë para…

 

Pushtimi 8 Karakteristikat e Ngjarjeve

Shumë nga Takimet e Ngjarjeve janë vetë -shpjeguese, si të fitosh pa një tank në skuadrën tënde ose të mposhtësh 500 armiq. Disa për tu marrë parasysh:

  • Vëllai i natës - Kjo kërkon që ju të fitoni 20 beteja me Darth Maul dhe Savage Opress (jo OR) për të filluar betejën. Fitimi me vetëm njërën prej tyre në ekipin tuaj nuk do të funksionojë, por ata nuk kanë nevojë të jetojnë gjatë betejës për ta llogaritur atë për ju.
  • Kjo do të lërë një shenjë - Fitimi i ofendimit deri në 500 herë nuk është vepër lindore, prandaj sigurohuni që të përdorni karaktere që aplikojnë tamponin e Offense Up. Janë 42 personazhe që aplikojnë Offense Up në lojë, por zgjedhje të njohura do të ishin Bastila Shan, BB-8, Bossk, Chewbacca, Dark Trooper, Perandori Palpatine, General Veers, Grand Master Yoda, Greef Karga, Hunter, Jedi Knight Anakin, Old Data, Rey (Trajnimi Jedi), Shaak Ti dhe më shumë.

Pushtimi 8 - Sektori i dukshëm 1 Feat

  • Kalikori - Mposhtja e 30 njësive me Skuadron Phoenix më shqetësoi në fillim pasi nuk kam shumë Relike në këtë fraksion, por ju nuk keni nevojë për një ekip të plotë jashtë anëtarëve të Phoenix për të nxitur llogaritjen për bëmën. Kështu, Relika ime 2 Ezra Bridger ishte një shtesë e shkëlqyer për një formacion Jedi dhe zbulova se sulmet e shpërthimit, ku aleatët thirren të ndihmojnë, duket se llogariten gjithashtu si vrasje.

Pushtimi 8 - Sektori i dukshëm 2 Feat

  • Sulmi verbues - Blind është një debuff tjetër që është i kufizuar në vetëm disa karaktere në SWGoH. Shikoni të përdorni Jedi Knight Luke, Mission Vao, Sun Fac ose Threepio & Chewie për të shkaktuar kundërshtimin e të verbërve ndaj armiqve. (SHENIM: Ky tipar nuk po gjurmonte siç duhet kur përdorni JKLS në Conquest 7 dhe u adresua nga fansat në forumet e EA Capital Games. Supozohet se këto artikuj tani po gjurmohen saktë.)

Pushtimi - Sektori i dukshëm 3 Feat

  • I ngathët - Evazioni Poshtë është një tjetër debuff që është i kufizuar në numrin e personazheve që mund ta zbatojnë atë. Ato përfshijnë Amilyn Holdo, Bastila Shan (Rënë), Bodhi Rook, Old Ben Kenobi, Sith Assassin dhe Zam Wesell.
  • Furi i pamëshirshëm - Frenzy është një tifoz që është ekskluziv për Bossk dhe Bistan, dhe kjo është në thelb një mënyrë për të (provuar) të detyrojë lojtarët të përdorin materialet harxhuese në këtë mënyrë loje.

Pushtimi - Sektori i dukshëm 4 Feat

  • Goditje goditëse - Aplikimi i Stagger është çelësi për këtë Feat dhe 13 personazhe të ndryshëm mund të aplikojnë debugimin e Stagger. Më të shquarit në atë grup janë BSF, Colonel Starck, Jango Fett, Resistance Hero Poe, Sabine Wren & Sun Fac.
  • Lëvizja shmangëse Adhuruesi i Evazionit Up buron vetëm nga tre personazhe - Han Solo, Hunter dhe Luminara Unduli.

Pushtimi - Sektori i dukshëm 5 Feat

  • Goditje goditëse -Shkaktimi i Daze është çelësi këtu dhe 27 personazhe mund të aplikojnë Daze përfshirë Admiral Piett, BB-8, Darth Maul, Darth Traya, Death Trooper, Enfys Nest, General Skywalker, Greef Karga, Jedi Master Luke Skywalker, Ki-Adi-Mundi, Lord Vader, Moff Gideon, Resistance Hero Poe, Rey (Jedi Training), Sun Fac dhe më shumë. Një kombinim i personazheve që ka funksionuar shumë mirë për mua ka qenë drejtuesi i Lord Vader me Piett, Darth Vader dhe të paktën një tank (Shoretrooper dhe RG funksionojnë mirë) pasi të dy Piett dhe LV mund të aplikojnë secila 5 Daze debuffs duke e bërë këtë Feat shumë më të lehtë për të arritur shpejt.
  • Shënuar për Vdekje - Deathmark nuk është një debuff i zakonshëm në SWGoH dhe Death Trooper është personazhi i vetëm me një sulm që vlen Deathmark. Sidoqoftë, udhëheqja e Darth Revan gjithashtu mund ta zbatojë atë, kështu që këto janë dy opsionet tuaja për këtë Feat. (SHENIM: Ky Feat nuk u gjurmua siç duhet kur përdorni Darth Revan në Conquest 7, por kjo është adresuar dhe Capital Games ka deklaruar se po gjurmon siç duhet këtë herë.)

 

Botuar Fillimisht: 20 Shtator 2021

Marrëveshjet Featured

Bëhu i pari që komenton në "SWGoH: Këshilla të shpejta për Suksesin e Pushtimit 8 në Shtator 2021"

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.


*