Udhëzuesi i Luftërave të Territorit - Skuadrat Mbrojtëse

Përditësimet në Ekipet Mbrojtëse të Luftrave të Territorit tonë janë në punë

Ekipet Mbrojtëse

Shko te:
flotës
Linja e parë
Linja e dytë
Linja e Tretë / Zona e Mesme
Linja e Kthimit
Mendimet përfundimtare për mbrojtjen

flotës:

Për mbrojtje ju keni dy zgjedhje: ose keni Kimera ose nuk keni. Nëse keni Chimera mund të vendosni flotën aktuale meta, e cila duket si:

Chimaera: Biggs, TFP, Vader, Bistan U / Reaper, FOTP / Tie Silencer.

Rezervat: Scimitar, Gauntlet, Soldier Geonosian (jo meta, por zgjedhja e mirë e fundit), Boba (dhe anije të tjera me specialitete të mëdha).

Një ekip shumë zhgënjyes për të rrahur me aftësi të mëdha që janë të lehta për UA të përdorin. Kjo listë në thelb e ndërton veten, dhe ju duhet të shihni një shumë të saj në TW dhe në Fleet Arena.
Nëse nuk keni Chimera (ose Tarkin juaj është më i fortë), zgjedhjet tuaja më të mira janë Tarkin dhe më pas Windu (Chimera> Tarkin> Windu). Të gjithë duhet të kenë nevojë vetëm të vendosin një flotë (nëse nuk doni të bëni mbrojtje të plotë), kështu që zgjidhni cilin nga këta dy mund të sakrifikoni (Tarkin është superior, dhe le të drejtoni ekipin meta të biggs). Keep Home One për sulme, pasi kapërcehet shumë lehtë në mbrojtje dhe ka një çantë të shkëlqyeshme për llumët tuaj rebelë.

Ne jemi duke synuar të ndërtojmë një flotë që mund të mbajë vetë. Me Tarkin ne përdorim Biggs me kyç të synuar për të provuar dhe për të jetuar përmes dëmtimit të kundërshtarëve tanë. Me Windu ne kemi një bollëk healers dhe mënyra për të buff dhe mbajtur anijet gjallë.

Tarkin: Biggs, TFP, Vader, Bistan U / Reaper, Gauntlet.

Rezerva të mira: Skimitar, Skifter, Ushtar Geonosian. Ky konfigurim ka pjesë të meta aktuale të flotës, të cilën zakonisht e shihni nën Chimera (mbase anija më e mirë për shkelje). Mos ngurroni të shkëmbeni dollapët e synuar, por thjesht mos harroni se pasivja e Vader ndihmon anijet e tjera të perandorisë, kështu që aq më shumë meriton.

Windu: Rex, Fives, Plo Koon, Jedi Conular, Ahsoka.

Rezerva të mira: Clone Sargent, dhe mbi anijet. Flota Windu ka mbështetje të mirë, shumë shëron, një objektiv i mirë për Plo Koon dhe Windu Taunt, dhe disa dëmtime të mëdha. Kjo mund të jetë një bushtër i plotë i një ekipi që mundi nëse jeni poshtë për anijet tuaja të fundit. Gjithashtu mund të punojë në sulme, ku mund të luani të mbash gjallë Fives ndërsa Ahsoka dhe Clone Sargent armë çdo gjë poshtë.

 

Njësitë

Linja e parë

Ekipet e vijës së parë janë ku ekipet tona më të mira duhet të jenë; duke u fokusuar në vendosjen e ekipeve tona më të mira në krye dhe pastaj duke përfunduar në rreshtin e fundit. Kjo do të thotë përdorimin e plumbit CLS, kryesimin GK me zBarriss, dhe ndoshta ekipet e JTR. Gjithkush ka nevojë të vendosë të paktën një nga këto skuadra në vijën e frontit. Me meta TW tani duke ndryshuar në mbrojtje hardcore, këto ekipe të shtypur guilds lënë pas kanë vendosur CLS e tyre. Sigurohuni që të mbani Rex dhe zFinn (dhe ndoshta JTR) për shkelje, pasi ata mund të kundërsulmojnë GK + zBarriss dhe CLS.

CLS Lead: Me kapiteni Han Solo, Raid Han, Old Ben, dhe Fulcrum.

Ky ekip thjesht do të shkatërrojë ëndrrat e kujtdo që nuk sjell një ekip serioz për ta mposhtur atë. Ju keni Old Ben me një shërues dhe ringjallës, keni dëm të mahnitshëm dhe kundër sulme vdekjeprurëse me rigjenerim të mbrojtjes. Nëse nuk keni kapiten han / ben të vjetër Chaze (me koston e ekipit tuaj R1 dhe sportelit zMaul), ose GK / STH +1.

**Mospërfillje e rëndësishme: Nuk ka R2 në këtë listë. Ndërsa R2 mund ta bëjë këtë ekip brutal në mbrojtje, ai është gjithashtu një karakter i rëndësishëm për rrahjen e CLS dhe zMaul në ofendim. Unë preferoj të ruaj R2 për ato skuadra, dhe kundërshtarët do të nënvlerësojnë se sa mirë është kapiten Han Solo.

JTR: Me BB8 dhe R2.

Kjo skuadër mund të jetë pak e vështirë në fushë pasi dëshiron të marrë toons që banojnë në ekipe të tjera të fuqishme. Pra, ajo vjen poshtë për të vendosur atë që ju doni dy spote të fundit të jetë. Një zgjedhje e madhe është Scavvy Rey dhe Chopper, që minimizon marrjen e karaktereve, si Thrawn ose GK.

Sidoqoftë, mbani në mend se ky është ndoshta skuadra më e mirë për shkelje (më shumë në atë më vonë), ku mund të luani ekipin pa R2 dhe të fitoni ende (duke kursyer R2 për të ngritur një ekip CLS / zMaul).

â € <GK + zBarriss: Me 3 dëme / karaktere mbështetëse.

Ky ekip le të jesh më fleksibël me 3 personazhet e mbetur, prandaj sigurohu që ata të mos vjedhin nga dy ekipet më lart ose nga një ekip kritik i Perandorisë. Zgjedhjet tradicionale përfshijnë: Raid Han, Nihilus, Ezra, Chaze, Thrawn, CLS dhe një tank tjetër - të gjithë personazhe që janë spiranca të shkëlqyera për ekipe të veçanta. Ky kombinim ju lejon të "mashtroni", kështu që provoni dhe shikoni se çfarë mund të ekzekutoni.

  • Unë jam personalisht duke menduar se përdorimi i kontrabandistit Han dhe Chewie mund të jetë me të vërtetë efektiv këtu (shumë prej tyre i drejtoheshin për JTR). Ka pasur edhe një ekip kohë me Clone Wars Chewbacca, kështu që kjo mund të jetë një vend i mirë për të përdorur një shkollë të përhershme të përgatitur Chewie vjetër.
  • Ose ndjehen të lirë për t'i ndarë ato, duke vënë GK ku është i nevojshëm (bën motrat e natës me të vërtetë të frikshme), dhe duke vënë Zarris me Jedi ose duke e shpëtuar atë për rrahjen e një skuadreje të natës për shkelje.
  • Ekziston edhe një argument për t'u bërë për kundërvajtje, ku ky duo mund t'ju ndihmojë të merrni një ekip tjetër CLS. Me ekipin e rëndë CLS, kjo është në të vërtetë duke kërkuar gjithnjë e më shumë si mënyra e duhur për të shkuar.

 

Linja e dytë

Por, argëtimi nuk ndalet. Ne vazhdojmë të vendosim ndonjë skuadër ekstra të fortë në linjat e dyta. Shikoni të mbusheni me Phoenix, zmaul, plumb Nihilus dhe Perandori. Të gjitha këto skuadra kërkojnë që kundërshtari të ketë përbërje specifike për të kapërcyer, përndryshe shanset për një sulm të dështuar rriten ndjeshëm. Idealisht, zgjidhjet më të mira janë Phoenix ose zMaul / Rendi i Parë, ndërsa kurseni idetë e ekipit tjetër për shkelje.

Phoenix: Ndoshta një nga ekipet më të mira, edhe pse të ulët, gp, mbrojtëse.

Përdorni ato për të mbyllur vrimat dhe për të mbushur këtë rresht të dytë. Ashtu si CLS, kërcënimi i sulmeve të skuadrës në kundërsulm provon të jetë mjaft i mirë në TW. Pjesa kritike është ajo që nuk duhet të kandidojë. Ose do të jetë Ezra (për t'u përdorur në GK ose nën zQGJ) ose Chopper (për t'u përdorur me JTR). Pjesa tjetër është e thjeshtë; thjesht sigurohuni që keni Herën në atë plumb =). Një Sabine zeta e bën këtë skuadër shumë vdekjeprurëse dhe përpiquni t'i pajisni me një GP të kombinuar 75k për t'i bërë djersën me të vërtetë kundërshtarët.

zMaul: Me Sith Trooper, Sith Assassin, Perandori, Savage.

Dodge meta është kthyer. Edhe vendosni këtë ekip nëse nuk keni zetat. Do të mashtrojë armikun që të drejtojë një ekip më të mirë duke pritur atë zeta. Punon. Ju mund të ekzekutoni Sith-in tjetër ose një zKylo në vend të disa prej kthesave këtu (një mashtrim i vjetër i arenës, fshihni sitin i bëni ata të luftojnë zKylo). Përfitimi i ekipit zMaul është se ju mund ta kurseni Nihilus për ofendim (ai është i mahnitshëm në ofensivë), ose për ekipin e tij.

Nihilus: Me zDooku, Sider Trooper, Sith Assassin, + 1.

Ky është një tjetër ekip i keq, edhe pse pak më i lehtë për t'u marrë më shumë se zMaul. Varet nga fakti se ka zDooku, pasi sulmet kundër sulmeve dhe shërimi janë shkatërruese. Një tjetër karakter kyç është Trooper Sith, i cili gjithashtu mund të shërohet në sulme kundër. ZSidious dhe Perandori mund të jetë gjithashtu i madh këtu (Vader është pak i ngadalshëm në mbrojtje). Sidoqoftë, Nihilus është vetëm i paçmuar në shkelje për të goditur ekipet e vështira GK + zBarriss, prandaj vetëm vendosni këtë ekip nëse keni një zDooku.

Tërhequr plumb: Me DT, Krennic, Shore, Tarkin / Storm.

Ky është një ekip shumë i vështirë, elastik. Nëse doni të shpëtoni Thrawn për një ekip tjetër (ose mungon shpejtësia), bëni Tarkin të çojë dhe të sjellë TFP ose Royal Guard. (TFP merr bonuse serioze nga të gjitha debuffs). Mund të përdorë gjithashtu Krennicin si plumb, por kjo kërkon që zeta të jetë e mirë. Kjo skuadër është gjithashtu shumë e mirë kundër CLS, kështu që nëse mund ta shpëtosh dhe të luash ekipet e tjera në mbrojtje, ajo mund të jetë e vlefshme.

zKylo Unmasked Lead: me zKylo.

Një zog i vogël më tha se sa e mirë ky ekip mund të jetë në TW tani. Pjesa më e madhe e ekipeve që godasin rendin e parë janë ose duke u përdorur për mbrojtje ose përdoren për të mundur CLS. zKRU (madje edhe në yjet 4) duke udhëhequr një zKylo është e tmerrshme për t'u përballur me një ekip jo-meta. Ky është ndoshta ekipi më i mirë i linjës 2nd që mund të kandidoni.

**shënim: Ju me të vërtetë, me të vërtetë nevojë për zetas mbi KRU Lead dhe Kylo për këtë për të punuar. Përndryshe, mbajeni atë për shkelje.

 

Linja e Tretë / Zona e Mesme

Rreshti i fundit ose merr një ekip të linjës 2nd, ose një nga ekipet tona të mbushjes. Idealisht ne do të kishim rendin tonë të parë ose zMaul në vijën e dytë, dhe Phoenix tonë këtu. Megjithatë, nëse kemi nevojë për një ekip filler, cilat janë disa ekipe të mira që mund t'i plotësojnë kriteret tona mbrojtëse? Ka tre që vijnë në mendje:

Ewoks: Teebo L, Chirpa, Paploo, Scout, Plaku

Shumë thirrje asistence. Paploo fiton një bandë hp, dhe mund të qëndrojë rrotull. Gjithashtu nuk kërkon Wicket / Logray (dy ferma të vështira). Shumë nuk do të duan të vendosin një zeta në Chirpa, prandaj shkoni me plumbin e Teebo në vend të kësaj. Çdo lojtar për një kohë të gjatë ka të ngjarë të ketë disa prej këtyre kriterëve të niveluar, veçanërisht Teebo (nga Rancor), dhe ndoshta Chirpa (nga HAAT). Ju keni shërime, një tank të mirë, tifozë të çmendur, shumë vjedhje ose asistime, dhe vetëm një ekip të shkëlqyeshëm sinergjie që kërkon një ekip të mirë (jo vetëm të mbeturinave të mbeturinave) për t'u mposhtur. Dhe me më shumë Ewoks vijnë kompozime më argëtuese.

Shënime:

  • zChirpa, Ewok Plaku, Pabloo, Wicket, Logray: Pra, shumë nga ana e manipulimit të njehsorit, por kërkon më të mirën nga më të mirët dhe shumë zeta.
  • Mund të mbajë për fyerje për të rrahur në Phoenix

â € <Droids: HK 47, IG-86, IG-88, Inxhinier Jawa, Shefi Nebit.

Drejtpërdrejt nga HAAT para se CLS dhe JTR ta shkatërronin atë, është ekipi Jawa / Droid. Shëron, tanket, ringjallet, dhe shkakton dëme vërtet të mira dhe ka gjenerim të TM. Sidoqoftë, është një ekip shumë i dobët. Pra, nuk do të ndalet shumë, por kërkon ca mendime nga ana e kundërshtarit. Alsoshtë gjithashtu një ekip shumë i mirë në sulm, ku ju mund të përdorni aftësitë mirë për të mbajtur gjallë sulmuesit skuqës.

Shënime:

  • Disa lojtarë do të kenë një ekip Jawa për të kandiduar. Kjo ia vlen vërtet nëse nuk i keni droidat, përndryshe prisni Jawas dhe përdorni Shefin dhe Inxhinierin me HK.
  • Mos harroni të përqendroheni në shëndetin e Inxhinierit dhe ta bëni Nebit shpejt.

Jedi: zQGJ, plus një bandë Jedi shtesë.

Kjo skuadër nuk është shumë për të shkruar në shtëpi. Nëse nuk keni kombinim zBarris / GK, atëherë mund të vendosni një nga ato skuadrat në këtë ekip për t'i bërë ato të gumëzhijnë. Sidoqoftë, versioni më i mirë i këtij ekipi gjithashtu dëshiron R2, i cili shpesh përdoret më mirë për ofendim ose për JTR. Ashtu si droidat, është gjithashtu e mirë për shkelje. Gjithashtu nuk funksionon në mbrojtje pa zeta, kështu që nëse nuk keni zQGJ, mbajeni Jedi për sulme.

 

Linja e Kthimit

Koha për ekipin më të bezdisshëm në lojë, Nightsisters. Nightsisters kontrolloni çdo kuti për një ekip të mirë mbrojtës. Ashtu si Phoenix, Nightsisters mund të drejtohet me nivele më të ulta të ingranazhit dhe ende të shkaktojë shumë probleme për sporti 100m GP dhe nën (sporti pa një sasi të madhe të trooper). Problemi kryesor me Nightsisters në meta aktuale TW është se ata priten. Guilds janë duke kursyer Troopers dhe Chaze për të rrahur ato.

Kur luftoni në nivelet më të ulta të GP (nën 110 m), shumica e esnafëve nuk do të kenë ushtarë dhe çate të mjaftueshme për të hequr me siguri të gjithë Nightsisters tuaj pasi të keni nevojë për të prerë valët e CLS, Rendit të Parë dhe zMauls. Sidoqoftë, edhe në mjekët e ultë mjekët, Nightsisters kanë të njëjtin problem të madh me JTR, ata janë gjithashtu AMAZ për shkelje. Kështu që varet nga ju dhe shoqëria juaj se ku dëshironi t'i vendosni ato.

Nëse vendosni për shkelje, provoni të plotësoni këto zona mbrapa me ekipe shtesë të Frontit. Mund të jetë brutale që tani të duhet të mundësh një skuadër të GK + zBarriss ose JTR. Ju gjithashtu mund të vendosni ndonjë prej skuadrave më sipër, së bashku me përfshirjen e një ekipi shumë të bezdisshëm, shumë kërcënues të Rogue One. Ka disa mënyra për të drejtuar Nightsisters në mbrojtje, dhe nëse keni Nute Gunray në dispozicion, këshillohet që t'i provoni dhe t'i ndani ato:

Nënë Talzin Lead: Ekipi i djathit të zogjve të Acolyte.

Shumë ringjallje dhe dëmtime të drejtpërdrejta të Shëndetit. Kërkon zeta në MT unike dhe të çojë në të vërtetë të mirë. Përmbysja e ekipeve simotra është se ju keni një karakter që nuk keni nevojë ta përdorni (Zombie), dhe një bandë personazhesh (përveç MT) që janë shumë të lehtë për t'u pajisur. Të gjithë në çdo shoqëri duhet ta kenë këtë ekip dhe ta përgatisin atë.

â € <Asajj Lead: Kjo është zgjedhja ime për udhëheqjen zeta.

Fitimi i njehsorit të kthesës është çuditërisht i vështirë për t'u marrë me to. Ju mund ta udhëheqni këtë me kombo Zombie-Acolyte, ose zgjidhni për të Iniciuar / Shpirtin dhe Talia, ose edhe diçka si GK dhe zBarriss. Ky kombinim përfundimtar (Asajj, MT, Daka, GK, + zBarris / Talia / Zombie) mund të jetë një luftë brutale dhe mund të jetë me vlerë sakrifikimi i ekipit tuaj Zenarris, me kokëfortësinë e të pasurit një lojë shumë më të mirë kundër Troopers.

shënim: Pavarësisht nga lidershipi, përpiquni dhe synoni një ndarje, duke kursyer Acolyte dhe Zombie për shkelje nën Nute Gunray.

Një mashtrues: Kjo është një jashtëzakonisht ekip i bezdisshëm për të luftuar një herë ju jeni shpenzuar.

Ekipi i shkëlqyeshëm. Megjithatë, kjo skuadër është gjithashtu e madhe për veprën penale dhe mund të merret me shumë nga skuadrat popullore që përdoren në mbrojtje (sidomos zMaul). Këta personazhe janë gjithashtu të mëdhenj në vende të zhdukura për shkelje, kështu që kanibalizimi i këtij ekipi mund të jetë shumë efektiv (duke shtuar Chaze në ekipin Rex, Cassian në Rezistencë, K2SO në JTR dhe Jyn në çdo ekip rebel).

 

Mendimet përfundimtare për mbrojtjen

Siç thuhet në hyrje, ju doni të krijoni katër skuadra mbrojtëse që nuk mbivendosen vetë ose ekipet tuaja sulmuese. Ndoshta rruga më e mirë për t'u përpjekur drejt është CLS për vijën e frontit, Sith ose FO për vijën e dytë, Phoenix në rreshtat e 3-të dhe më pas Nightsisters / çdo ekip nga kjo listë për vijën e prapme. Ju mund t'i përzieni dhe përputhni këto ekipe siç dëshironi, por thjesht sigurohuni që të ndiqni parimet e krijimit të një ekipi që është i lehtë për UA, kërkon karaktere të mirë, mund të shëron, ka një rezervuar, ka një formë të manipulimit të njehsorit të kthesës, dhe ndoshta ka një mënyrë për t'u ringjallur.

 

Faqet e tjera:

â € <