SWGoH 101: Udhëzues për Luftërat e Territorit - Faza e Veprave

Faza e kundërvajtjes

Pasi të keni vendosur në kohë dhe të ndërtoni ekipet tuaja mbrojtëse fillon pjesa e vërtetë e vështirë e TW. Ashtu si qasja jonë ndaj mbrojtjes, ne duam të bëjmë disa ekipe për shkelje që nuk mbivendosen. Ne duam të vjedhim pjesë të teknologjisë nga meta e Arena dhe të ndërtojmë skuadra për të kundërshtuar atë që mendojmë se kundërshtarët tanë do të vendosin.

Idealisht do të përfundojmë me ekipet e forta të 4 dhe disa flotës për të djegur gjithçka në tokë. Faza ofensivë zbret tek kush ka menaxhimin më të mirë të burimeve dhe i cili ka qenë në gjendje të vlerësojë me saktësi rrezikun dhe të mos e humbë GP-në për të nxjerrë ekipet e armikut. Kjo do të bëjë për disa zgjedhje të vështira, pasi personazhet e caktuar mund të bëjnë ekipet e këqija ekipeve të mira dhe të mira, kështu që ju duhet të vendosni se si t'i përdorni ato.
Ekipet

flotës

Pra, ne duhet të kemi admiralin Ackbar, Tarkin, dhe Windu u largua për shkelje. Për Windu, ne mund të drejtojmë të njëjtin ekip si në seksionin e mbrojtjes. Për të tjerët, le të shohim se si mund t'i ndajmë anijet për sukses.

Ekziston një shans i madh që ne nuk kemi Biggs për të sulmuar, kështu që ne duhet të mendojmë për mënyra të tjera për të fituar se bllokimi i synuar shërohet nga spam. Këto flotës përpiqen të përdorin asnjë nga anijet që janë përdorur për mbrojtje (përveç Bistan / Reaper). Nëse nuk keni kremë ose një prej këtyre anijeve kapitale të përshtatur, ndjehuni i lirë të zgjedhni këto lista sa herë që e shihni të arsyeshme, pasi kjo listë shtrihet në atë që anijet tona mund të bëjnë deri në maksimum.

Faqja kryesore Një: Phoenix Duo, Cassian, Wedge, + 1 (ndoshta Bistan).
Në thelb, ky ekip bëhet sa herë mund të bëj sulmin Wedge? Përdorni Vjedhjen e përbashkët për të mbrojtur pykën dhe e thirrni për të ndihmuar sa më shumë që të jetë e mundur. Përdorni Bistan në luftëtarët e armikut lidhës. Dhe pastaj përdorni fantazionin tuaj të fuqizuar nga të gjitha vjedhjet në aoe poshtë kundërshtarit. Nuk është i pagabueshëm, por mund të ngatërrohet me ekipe të mira.

Tarkin / Chimera Leftovers: Sun Fac, FoTP / Silencer, Shuttle Command, Slave 1, + 1 (ndoshta Reaper).
Pa marrë parasysh se keni për mbrojtje, ju do të bllokoni anijet tuaja anësore të mbetura këtu. Ne shpresojmë që kyç në shënjestër të spam-it të posaçëm të FoTP (me një buff të bukur nga Shuttle Command), ose duke përdorur Silencer për të bllokuar spam (në varësi të cilave ju keni vënë në mbrojtje).

  • Një mashtrim i zoti është duke përdorur Chimera basic për të ndihmuar në marrjen e kyçjeve nga Sun Fac dhe duke përdorur Shuttle Command për të marrë Boba ult pak më shpejt. Anija komanduese gjithashtu mund të mbyllë Biggs!
  • Falcon nga rezervat e Tarkin mund të jetë shkatërruese. Siç është duke përdorur scimitar mbi të.

Rezervat: Kjo është e vështirë. Ne duam të kemi të paktën 3 anije rezervë të mirë në flotën tonë mbrojtëse, kështu që na lë me pickings të pakta për të sulmuar. Zakonisht mund të përballoni rezerva 1-2. Mendoni rreth krehjes së anijeve të ngadalta si Falcon me hakmarrje dhe duke përdorur anije si Poe për të marrë luftëtarë armësh kravatë.
Shënim i veçantë: Farm KRU dhe zinxhir lidhës çdo ditë. Beje tani. Flotat tuaja, arena e flotës, dhe shokët e guximtarëve do të ju falënderojnë.

skuadrat

Pra, ne kemi vendosur ekipet tona në mbrojtje, dhe tani ne duhet të bëjmë diçka nga mbetjet që kemi lënë. Fatmirësisht, ka disa ekipe të mira për të zgjedhur. Për këtë, ne do të shkojmë në atë që i bën këto skuadra të mira dhe të shohim se kush mund t'i kundërvihe me ta.

zJTR: zBB8 + 4.

Prisni, mendova se kjo ishte një ekip mbrojtës? E pra, është në të vërtetë edhe skuadra më e mirë sulmuese në lojë. Ajo numëron gjithçka, por Nightsisters hyjnore. Nëse mund të vendosni një ekip CLS dhe të ruani JTR, ju jeni drejtuar për një kohë shumë më të mirë në TW. Diçka që do të duhet të vendosni është nëse duhet apo jo të ekzekutosh R2, pasi që duke shtuar R2 në një ekip, ato mund t'i bëjnë ato kundër zMaul. Unë personalisht të drejtuar JTR, BB8, K2SO, Scav Rey, B2 / vend përkul.

zFinn: Trooper Rezistenca, Poe, Pilot Rezistenca, + 1.

PVE të gjithë yllin dhe zetën më të mirë në lojë. Nëse nuk e keni këtë ekip, merrni atë. Veçanërisht me karakteret e reja që vijnë, do të kemi edhe më shumë zgjedhje. Një plus zbret në mënyrën se si ju doni të përdorni Scav Rey, këtu ose në JTR. Shpesh vetëm katër bazat mund të nxjerrin një GK + zBarriss apo edhe ekipin CLS (Jini shumë, shumë të kujdesshëm nëse dërgoni këtë kundër CLS - zgjedhni një të dobët, më ngadalë dhe merrni stunin zfinn asap). Një 5th zgjuar është Cassian, për debuffs shtesë dhe vë në dukje.

zVeers (Troopers Imp): Storm Trooper, Magma Trooper, Snow Trooper, Starck.

Ju mund të vëreni se në këtë listë nuk ka Trooper ose Shore Vdekjeje. Ata karaktere janë shumë më mirë nën Thrawn / zKrennic / Tarkin në seksionin e mbrojtjes. Pjesa më e vështirë në lidhje me ekipet e Trooper / Perandorisë është duke i ndarë ato me kujdes, dhe deri më tani kjo duket si mënyra më e mirë për ta bërë këtë. Ky ekip është i përkryer për vrasjen e Nightsisters, veçanërisht nëse ata kanë një Zombie të fshehtë. Ata janë gjithashtu të mirë kundër ekipeve pa kundërsulme (kujdes nga CLS dhe Phoenix). Nëse gjeni një ekip NS, shikoni të vdesin nën 20 sekonda.

Rogue One: Fraksioni i plotë.

Një tjetër skuadër nga skuadra e mbrojtjes, por një ekip që mund të shtypë fitoret kundër zMaul, ekipet më të dobëta GK + Barriss dhe shumë të tjerë. Kjo është ndoshta një nga ekipet më të këqija të AI në lojë dhe ende e mrekullueshme në qoftë se ju merrni copa dhe pjesë të tij për të formuar ekipe të tjera (të tilla si Chaze nën Rex për të shtypur JTR). Këta njerëz mund ta mposhtin CLS, por kjo është kryesisht në shpinë të Chaze. Pra, mos ngurroni të grisni dhe t'i përdorni ato në skuadra të ndryshme.

Rebelët e Wiggs + 3: Ekipi i hodgepodge.

Një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur të gjithë ata rebelë që kanë nisur. I përdorin ato me Hoth Bros dhe Lando për të rrahur ekipet e dobëta NS (shërojnë dhe AoE, aq të mirë). Ju gjithashtu mund të shkoni më pak AoE me një STHan për të përfituar nga Retaliates për të mposhtur CLS / Phoenix (Beware of Thrawn). Opsioni i fundit është që të udhëheqë Udhëheqësi Leia dhe të shkatërrohet në një ekip Empire.

clones: zCody L, Clone Sargent, Echo, Fives, + 1.

Një tjetër ekip nga epoka e kaluar e HAAT vështirë që shumë kanë. Mos e humbni Rex në këtë ekip, për dashurinë e zotit. Përdorni ato për të nxjerrë një ekip jo meta. Ata nuk janë aq të mirë, por ju mund t'i bëni ato më mirë duke e bërë Cody shpejtë. Provoni të shtoni Leia për më shumë Cody përfundon, Scariff Rebel Pathfinder për tankiness dhe fitimin TM në Cody ult, ose Aayla për Stuns me Cody. Nuk është një ekip i shkëlqyer, por mund t'i kthejë gjërat.

â € <Rex Lead: Numri i opsioneve.

Rex shërben shumë qëllime këtu, dhe ekipi i tij mund të ndërtohet në mënyra të ndryshme. Kombinoje atë me Chaze për të goditur vetëm Nightsisters ose zMaul (Chaze numëron vjedhurazi / Zombie / Talzin ndërsa Rex numëron fitimin e TM). Pastaj shtoni disa gjëra të dëmshme si një Boba dhe ju nuk duhet të keni asnjë problem për të siguruar fitimin. Rex mund të luftojë gjithashtu JTR dhe mund të bëjë punë kundër CLS. Udhëheqja e tij është ende një nga më të mirat në lojë dhe kurrë, kurrë, kurrë nuk e humb atë në mbrojtje. Shkallëzoni ekipin aq të lartë ose të ulët sa keni nevojë për atë që dëshironi të bëni, dhe viola, sukses. Dhe, sigurisht, dhe Nihilus për maksimumin e trefishtë pastrojnë kujtimet. Unë personalisht pëlqej Rex, Nihilus, Chaze, Boba / Thrawn.

â € <KRU: FOO, FOTP, + 2.

Faleminderit zot këtë karakter po shkon të lirë për të luajtur. Bëhuni gati për një ekip të shkëlqyer që mund të dëmtojë shumë dhe ka një pasiv të mirë nga TW. Përdorni FOO për të kënaqur FOTP dhe për të shtypur armiqtë tuaj. Ky skuadër mund të mundë çdo ekip në meta tani, me kusht që t'i keni të përgatitur. Ata janë të vështira për të luajtur dhe nuk duhet të jenë në mbrojtje nëse nuk keni zeta (dhe sigurisht në mbrojtje nëse veproni). Nëse nuk përshtatet, provo em kundër ekipeve më të dobëta feniks apo jo-meta.

zKylo: Trego zKylo këtu.

Ai mund të mundë vetëm ekipet, ose të dërgohen për të marr mbetjet e një beteje të humbur. Me të vërtetë mirë me KRU, por edhe të mahnitshme nën një rex ose Boba çojë.

QGJ: Yoda, Anakin, Aayla, Ahsoka Tano.

Shoku i shpejtësisë nga QGJ, edhe pse jo zeta'd, e bën këtë skuadër të mirë për shkelje. Mund të nxjerrë çdo gjë, modifikuar keq. Në mënyrë ideale, nuk do të ketë Vjetër Ben, GK, R2, ose Ezra, kështu që po përdorni Jedi tuaj të mbetur. Por, QGJ me të vërtetë i ndihmon ata të përshpejtojnë dhe ju mund të përdorni Aayla dhe Ahsoka për ta mbajtur gjallë ëndrrën.

Boba Fett: Numri i opsioneve.

Kjo është një tjetër udhëheqje e përgjithshme që është e madhe për t'u përdorur me toons mbetur. Ai është gjithashtu i mahnitshëm kundër Nightsisters dhe ekipet e aftësisë / buff (JTR, kollë kollë), por shpesh do të udhëheqë një paradë të humbur edhe për fitore. Ju gjithashtu mund të provoni të drejtoni një ekip të Bounty Hunter, me Zam dhe Greedo që mundësojnë fitimin TM. Nuk kërkon që asnjërin prej këtyre personazheve të jetë pajisja maxed për të luftuar ekipe më të ulët të mundshme, si Phoenix dhe filler.

â € <Nute: Me Acolyte, Zombie, Geonosian spiun / FOO + 1 (Leia ose tank para-taunt).

Ky është një ekip i papritur i këndshëm nëpërmjet NS. Nëse përdorni ekipin Asajj, Talzin, Daka dhe Talia + Iniciuar / zBarriss për mbrojtje / kundërvajtje, ju lirojmë për këtë perlë. Mund të rrahë çdo ekip që nuk ka një shpërndarje AoE ose zBarris (përveç nëse Acolyte juaj është vërtet i fortë). FOO shërben si një dështim i sigurt nëse nuk merrni stuhi në sulmin e parë. Unë gjithashtu do të rekomandojë shmangien Raid Han.

Nënë Talzin / Asajj Udhëheqës: Ekipi i Nightsister.

Ajo që ju doni të bëni është ndarja e Nightsisters tuaj, ashtu si ne kemi për të ndarë Perandorinë tonë. Ju mund të bëni dy grupe vrasëse për shkelje - ekipi Nute dhe ekipi i vrasjes / ringjalljes së Talzin. Thelbi është Talzin + Asajj (ose si plumbi), me Daka dhe ose Iniciata / Talia ose GK / zBarriss ose Talia / GK.

â € <
tjetër: Kundërshtimi i ekipeve popullore

Faqet e tjera:

â € <