Bërthamat e energjisë

Transformers Earth Wars paraqiti për herë të parë Power Cores në tetor 2017 si një mënyrë për të rritur robotët dhe mbrojtjen bazë. TFEW - Bërthamat e EnergjisëSiç përshkruhet nga zhvilluesit, Power Cores mund të përdoret "për një avantazh strategjik në betejë ose për të rritur shanset për një mbrojtje të suksesshme" të bazës suaj. Bërthamat e energjisë mund të merren përmes një fushate të veçantë të quajtur Story of Nebulos e cila përfshiu pesë beteja dhe synon ta edukojë lojtarin se çfarë mund të bëjnë disa nga Bërthamat e Ndryshme të Fuqisë gjatë betejave. Duke mposhtur të pesë bazat ju zhbllokoni aftësinë për t'ju ndërtuar Power Core Lab i cili më pas ju lejon të pajisni, menaxhoni dhe shkrini bërthamat e energjisë në bot dhe baza.

Llojet kryesore të fuqisë botore - Universal, Warrior, Air, Gunner, Medic & Bot Specific

Ndërtimi i tipeve kryesore të energjisë - Universal, Auto Cannon, Laser frëngji, Llaç & Raketues

 

G1 Bërthamat e Energjisë

G1 Power Cores u shtuan në lojë në mes të 2018. Këto bateritë e energjisë përdoren në mënyrë specifike nga Transformatorët e Gjenerimit 1 dhe përshtaten me aftësitë e tyre. Kur është e aplikueshme, ne kemi punuar këto G1 Power Cores në rekomandimet kryesore të fuqisë bot të fuqisë bot.

 

Kryeministri Bërthamat

Kryeministri Bërthamat u shtuan në lojë në fillim të 2018 duke ofruar fuqinë e Primes në bot që pajis çdo. Aktualisht ekzistojnë 12 Kryeministri Bazat e disponueshme në lojë dhe Gaming-fans.com ka bashkuar një përshkrim të çdo Kryeministri Core plus botin më të mirë për çdo Kryeministër Core për referencë.

 

Skuadrat Bërthamat

Fuqia e bërthamave të skuadrës u shtuan në Luftërat e Tokës në Prill 2019 dhe kombinojnë shtesa të shumta statistikore. Për shembull, një xhaketë e Komandës Mjekësore Flak për Autobots rrit shërimin e bërë nga bot i pajisur me një përqindje ndërsa zvogëlon gjithashtu dëmet nga një përqindje nga Hipotekat dhe Raketat e Raketave për të gjithë mjekët e tjerë, duke ndihmuar kështu skuadrën (mjekët e tjerë) si dhe bot i pajisur.

Bërthamat më të mira të energjisë për çdo Bot të TFEW

 

 

Autobots decepticons
Optimus Prime Megatron
Ndërprerës Armada Megatron
Air Raid Astrotrain
Alpha Bravo Barrikadë
Arcee Luftërat e Bisha Megatron
Autobot Jazz Luftërat e kafshëve Ram Horn
Luftërat e Bishave Prul Blackarachnia
Blades Ik
Blaster Blitzwing
ide njollë
Grerëz çomange
Cheetor Gjyle
Kromia Bonecrusher
Cliffjumper Përleshje
Gjithësi Brake-Qafa
Cybertron Jetfire Avari
Dinobot Carter
Shitës i dyfishtë CounterPunch
Domethënie i pamëshirshëm
përleshje Rrjedha e yjeve Cybertron
Elita-1 Cyclonus
Firefly Fundi i vdekur
Ndihmë e shpejtë Deathsaurus
brej Dinobot 2
Goldfire këngë vaji
shtrëngoj Çanta e poshtër
Grimlock Divebomb
Hot Rod Shitës i dyfishtë
Spot Hot Drag Strip
ngritje Drillhorn
qen Shter
VAMP përreth Fellbat
Huffer Flakë zjarri
Impactor Galvatron
Ferr brej
Ironhide Guyhawk
Jetfire kokëfortë
Skystriker i zjarrit fiksohem
Jumpstream Hun-gurrr
Kup Impactor

 

 

Autobots decepticons
Laser Optimus Hekuri
Lightspeed pagesë haraçi
Mirazh Leozack
Nosekoni Lockdown
Optimus Primal Long Haul
Optimus Prime Lugnut
Perceptor Megatron
Tuba Mindwipe
Powerglide MIXMASTER
sillem vërdallë Motormaster
Grusht Nemesis Kryeministri
Pyra Magna Nightbird
arpion Octone
Alert i Kuq Octopunch
Rinoceronti Jashte rruge
Rodimus Kryeministri Sulm
sorrë Ramjet
Rust Dust Tërbim
stuhi rëre Razorclaw
scattershot Reflektor
Seaspray Rippersnapper
Sentius Magnus Rodimus Unicronus

 

 

 

Autobots decepticons
sideswipe Runamuck
Silverbolt pastrues
Gjashtëkëndësh kamzhik
Skyburst Scrapper
Hidhem me parashutë Sentius Malus
Sky Lynx Shockwave
Slash Sinnertwin
perde tymi Skrapnel
Llum (më parë zhgënjim) Skullsmasher
Goditje e fortë Skywarp
Snapdragon Skywarp Nightraven
ngatërroj Slipstream
Zog pule Snapdragon
Star Sabre Soundwave
Stormclash HISS me valë zanore
Ndëshkim Starscream
Streetwise Straxus
Sunstreaker Zhvatje
Vrapim (Më parë Strafe) zemërim i çastit
Tigerhawk Tarantula
Tracks rras
Shkelës gjurmësh Thundercracker
Ultra Magnus Triggerha lumtur
Shteg lufte nëpërkë
Wheeljack Vorbull
Windblade Waspinator